مدیریت بحران خوزستان نسبت به آلودگی هوا در استان هشدار داد

مدیریت بحران خوزستان نسبت به آلودگی هوا در استان هشدار داد

اداره کل مدیریت بحران خوزستان نسبت به آلودگی هوا از روز جمعه در برخی شهرهای استان هشدار سطح زرد صادر کرد. به گزارش پایگاه خبری فصل نو ؛ براساس این هشدار از روز جمعه تا اوایل روز سه شنبه (۲۱ تا ۲۵ آذرماه سال جاری) پایداری نسبی جو در استان رخ می‌دهد که مخاطراتی شامل

اداره کل مدیریت بحران خوزستان نسبت به آلودگی هوا از روز جمعه در برخی شهرهای استان هشدار سطح زرد صادر کرد.
به گزارش پایگاه خبری فصل نو ؛ براساس این هشدار از روز جمعه تا اوایل روز سه شنبه (۲۱ تا ۲۵ آذرماه سال جاری) پایداری نسبی جو در استان رخ می‌دهد که مخاطراتی شامل افزایش غلظت آلاینده‌ها وکاهش دید افقی را به دنبال دارد.
براساس این گزارش منطقه اثر این مخاطره شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان ذکر شده است و کاهش کیفیت هوا تا حدناسالم برای گروههای حساس از جمله اثرات این پدیده است.
مدیریت بحران در این هشدار ضمن آماده‌باش نمودن، برقراری کشیک شبانه روزی و حضور دستگاه‌ها و بخش‌های مورد نیاز در محل فعالیت، اتخاذ تمهیدات لازم و ابلاغ جهت انجام اقدامات پیشگیرانه، بر کاهش ترددهای غیرضروری در سطح شهر به ویژه برای بیماران تنفسی و قلبی، کودکان، سالمندان، گروه‌های حساس، رانندگان و ساکنان شهرهای بزرگ، پرجمعیت و صنعتی استان تاکید کرده است.
اتخاذ تمهیدات لازم و مدیریت سوخت مصرفی شرکت‌ها، کارخانجات و مراکز صنعتی به منظور کاهش آلاینده‌ها، استقرار مراکز درمانی سیار و اورژانس در مکان‌های پرتردد شهرهای بزرگ، پرجمعیت و صنعتی در صورت نیاز، اتخاذ تدابیر لازم جهت مدیریت ترددهای شهری به ویژه درشهرهای پرجمعیت و صنعتی استان طبق ضوابط از جمله موارد توصیه شده به دستگاه‌های مربوطه است.
همچنین این هشدار به شهرداری‌ها جهت آماده‌باش نیروها و مدیریت محل‌های دفع پسماند به منظور کاهش آلاینده‌ها و رصد و پایش مستمر میزان آلاینده‌ها و اعلام آن توسط محیط زیست ابلاغ شده است .

 

اورژانس در مکان‌های پرتردد شهرهای بزرگ، پرجمعیت و صنعتی در صورت نیاز، اتخاذ تدابیر لازم جهت مدیریت ترددهای شهری به ویژه درشهرهای پرجمعیت و صنعتی استان طبق ضوابط از جمله موارد توصیه شده به دستگاه‌های مربوطه است.
همچنین این هشدار به شهرداری‌ها جهت آماده‌باش نیروها و مدیریت محل‌های دفع پسماند به منظور کاهش آلاینده‌ها و رصد و پایش مستمر میزان آلاینده‌ها و اعلام آن توسط محیط زیست ابلاغ شده است .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

19 − هفت =

آخرین اخبار

يادداشت