رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ؛ بهره گیری از شیوه نوین آبیاری ، بهترین راهکار مقابله با کم آبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ؛ بهره گیری از شیوه نوین آبیاری ، بهترین راهکار مقابله با کم آبی

بهترین راهکار مقابله با موضوع کم آبی در خوزستان استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی است. به گزارش پایگاه خبری فصل نو، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه خوزستان گفت: استان خوزستان رتبه چهارم کشور در خصوص استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی دارد. خدا رحم 

بهترین راهکار مقابله با موضوع کم آبی در خوزستان استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی است.

به گزارش پایگاه خبری فصل نو، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه خوزستان گفت: استان خوزستان رتبه چهارم کشور در خصوص استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی دارد.

خدا رحم  امیری زاده افزود: بهترین راهکار مقابله با موضوع کم آبی و تنش آبی در استان خوزستان استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری می‌باشد.وی با اشاره به اینکه الگوی کشت یک الگوی و مدل پیشنهادی به کشاورزان می‌باشد که از سوی کارشناسان ارائه می‌شود، ادامه داد: این الگو‌ها بر اساس کشت‌های عرف منطقه تنظیم و کارشناسان تلاش می‌کنند این الگو‌ها را ارائه و ترویج کنند.


معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب وبرق خوزستان نیز در این برنامه گفت: میزان آورد  آب استان خوزستان بین ۱۰ تا ۵۰ میلیارد متر مکعب متغیر می‌باشد .


علی شهبازی ادامه داد : میزان مصرف  در استان ۳۲ میلیارد متر مکعب می‌باشد که ۲۴ میلیارد متر مکعب آن در بخش کشاورزی، شرب و صنعت و مابقی در بخش زیست محیطی مصرف می شود.

وی بیان کرد :  بر اساس مدیریت تنش آبی قرار بود در کشت تابستانه ۸۸ هزار هکتار کشت کم مصرف انجام شود، ولی در عمل ۱۶۷ هزار هکتار که ۱۰۰ هکتار آن کشت  پر مصرف برنج بوده است، انجام گردید.


معاون آبرسانی  سازمان آب و برق خوزستان نیز در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه خوزستان گفت: استان خوزستان با تغییر اقلیم روبرو می‌باشد که برای نمونه در سال ۹۸ با یک سیلاب بزرگ روبرومی شود و این در حالی است که در مدت کوتاهی با یک خشکسالی نادر مواجه می‌گردد.


صابر علیدادی افزود: در سال ۹۸  سیلاب هفت استان وارد خوزستان شد و سد‌های خوزستان چندین بار با پر و خالی شدن توانست آن را بدون خسارت جانی مدیریت کند.

وی با اشاره به طرح بزرگ آبرسانی غدیر گفت: پیش بینی می‌شود طرح کوتاه مدت  اتصال آب رودخانه دز به طرح آبرسانی غدیر تا نیمه اول سال آینده انجام شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

آخرین اخبار

يادداشت