بیمه شدن بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در خوزستان

بیمه شدن بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در خوزستان

۴۴۳ هزار و ۵۶هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغ‌های خوزستان در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در برابر خشکسالی، آفات و کاهش شدید باردهی محصول زیرپوشش صندوق بیمه محصولات قرار گرفت. به‌گزارش‌پایگاه خبری فصل نو ، مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان گفت: در سال زراعی جاری که هم اکنون در روز‌های پایانی آن است تلاش شد تا

۴۴۳ هزار و ۵۶هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغ‌های خوزستان در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در برابر خشکسالی، آفات و کاهش شدید باردهی محصول زیرپوشش صندوق بیمه محصولات قرار گرفت.

به‌گزارش‌پایگاه خبری فصل نو ، مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان گفت: در سال زراعی جاری که هم اکنون در روز‌های پایانی آن است تلاش شد تا نسبت به بیمه محصولات کشاورزی از طریق فرهنگ سازی گام‌های خوبی برداشته شود و با وجود برخی مشکلات از جمله کرونا سطح پوشش بیمه محصولات در خوزستان افزایش یابد.

جهانپور معماریان افزود: صندوق بیمه محصولات بانک کشاورزی بهترین نهاد برای تضمین محصولات کشاورزی در استان است و با توجه به شروع فصل کشت پاییزه، وقوع اتفاقات غیرمترقبه، شکننده بودن بخش کشاورزی، بیمه محصولات کشاورزی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: موثرترین روش برای تضمین تولید محصولات کشاورزی، بیمه محصولات کشاورزی است و این روش می‌تواند در صورت بروز سوانح طبیعی از قبیل سیل، خشکسالی، تگرگ، سرمازدگی و آفات برای کشاورزان این اطمینان را ایجاد کند تا به کمک صندوق بیمه بانک کشاورزی سرمایه بیمه گذار به او برگردانده شود.

براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ۸۷۸ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان در سال زراعی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ برای کشت پاییزه هدف‌گذاری شده که با احتساب کشت دایمی همچون نیشکر، کل زمین‌های زیرکشت استان به یک میلیون و ۴۳هزار هکتار خواهد رسید. تحقق برنامه کشت پاییزی به میزان ذخایر سد‌ها و بارندگی در این فصل بستگی دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

9 + 12 =